Connect with us

Goleniów

Goleniów w R-XXI

Goleniów. Członkowie Celowego Związku Gmin R-XXI przyjęli dzisiaj do swego grona gminę Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Podczas obrad w sali UMiG w Goleniowie, tylko gmina Węgorzyno była przeciw. Oznacza to, że gmina Goleniów jest 28 członkiem związku, ale swoje śmieci będzie odstawiać do zakładu w Słajsinie dopiero od września br. – po zakończeniu aktualnej umowy z PGK.

Nie tylko głos Węgorzyna były przeciw, bowiem inni przedstawiciele gmin zwracali uwagę, że takie gminy jak goleniowska przychodzą teraz na gotowe, a poza tym przyjecie tak dużej gminy przyspiesza zapełnienie kwater wysypiska w Słajsinie – zmniejszając także możliwość jego komercyjnego wykorzystania. Głosy sprzeciwu wzbudził u zebranych plan finansowy na ten rok – z dwu powodów. Po pierwsze był procedowany przed głosowaniem nad przyjęciem gminy Goleniów, a zakładał jej członkostwo od 1 stycznia br. Po drugie w tymże planie założono, że również od 1 stycznia będą trafiały do zakładu w Słajsinie goleniowskie śmieci – a więc i opłaty za nie. Ponieważ te śmieci gmina Goleniów będzie odstawiała dopiero od września, lukę w przychodach zarząd związku chce wypełnić przyjmowaniem śmieci komercyjnie – od podmiotów spoza R-XXI. Na to jednak potrzebne są zmiany w statucie związku.

Kontrowersje u delegatów wzbudził też plan jego zarządu dużego zwiększenia zatrudniania – o kilkadziesiąt osób i utworzenia trzeciej zmiany na sortowni. Ma to kosztować rocznie ok. 3 mln zł.

red.

powiązane – „O Goleniowie w Goleniowie”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie