Connect with us

Goleniów

Goleniów Południe do przebudowy

Goleniów. Jest przetarg na dokumentację dla rozbudowy węzła drogowego Goleniów Południe na S3

Opublikowane

w dniu

GDDKiA ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji dla rozbudowy węzła drogowego Goleniów Południe na drodze ekspresowej S3. Przedmiotem przetargu jest wykonanie kompletnej dokumentacji łącznie z uzyskaniem decyzji środowiskowej, a następnie opracowaniem projektu budowlanego i projektów wykonawczych. Zakres prac planowanych na węźle Goleniów Południe obejmuję wykonanie nowych konstrukcji wiaduktów węzła i dostosowanie geometrii łącznic do obecnych wymagań. Na wykonanie kompletnej dokumentacji przewidziano 27 miesięcy.

Nowe wiadukty i korekty łącznic

Węzeł Goleniów Południe (dawniej nazywany Rurka) powstał wraz z budową dwujezdniowej drogi E-14 w latach 1977-1979. Głównym elementem węzła są wiadukty pięcioprzęsłowe o długości 122,9 m. nad linią kolejową i drogą powiatową. Obiekty te były budowane według ówczesnych norm i muszą być dostosowane do obecnej klasy I, dodatkowo obiekty są już mocno wyeksploatowane. Dlatego planowana jest rozbiórka istniejących wiaduktów i wykonanie w ich miejscu nowych konstrukcji. W układzie drogowym węzła również planowane jest wprowadzenie zmian, zwiększone mają być promienie łącznic i dostosowana do obecnych norm szerokość pasów włączeń i wyłączeń. Po zachodniej stronie węzła na połączeniu z drogą powiatową ma powstać rondo.

Kompletna dokumentacja

Wykonawca dokumentacji będzie miał za zadanie wykonać opracowania koncepcyjne, materiały do wydania decyzji środowiskowej oraz wszelkie opracowania i badania geologiczne i geotechniczne. Zostanie również opracowany projekt budowlany wraz z materiałami do decyzji ZRID oraz projekty wykonawcze. Projektant będzie również pełnił nadzór autorski nad realizacją zadania. Termin otwarcia ofert w przetargu został wyznaczony na 4 lutego tego roku.

red.

powiązane – „Jest przetarg na projekt zachodniego obejścia Szczecina – przejedź się wirtualnie całym planowanym obejściem.”

Goleniów

Zmiana miejsca

Goleniów. Zmienia się czasowo siedziba biura usług pogrzebowych Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Opublikowane

w dniu

Dotychczasowa lokalizacja w budynku przy ul. Konopnickiej 12, została od najbliższego poniedziałku na kilka tygodni przeniesiona do biurowca spółki przy ul. I Brygady Legionów 17 C – do czasu zakończenia prac przy kontenerach biurowych na cmentarzu (przy kaplicy).

red.

powiązane – „Krzyż na dwutysiąclecie Odkupienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Benefis w pałacu

Goleniów. Zofia Tkacz – serce kultury Mostów uhonorowane Benefisem.

Opublikowane

w dniu

17 maja 2025 roku o godz. 16:00 w zabytkowym Pałacu w Mostach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – benefis Zofii Tkacz, legendarnej animatorki kultury, pedagog i opiekunki wielu pokoleń dzieci i młodzieży z gminy Goleniów.

Pani Zofia, mieszkanka Mostów, przez dekady prowadziła Klub „Ruch”, który stał się centrum kulturalnego życia wsi. Zorganizowała dziesiątki kółek zainteresowań, teatrzyków kukiełkowych, zespołów wokalnych i wydarzeń integrujących lokalną społeczność. Największą sławę zyskały teatrzyk kukiełkowy oraz zespół „Biedronki”, które zdobywały nagrody w całej Polsce.

Pomimo braku formalnego wykształcenia artystycznego, dzięki talentowi, pasji i wytrwałości Pani Zofia została uhonorowana m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, odznaką „Gryf Pomorski” oraz tytułem „Zasłużony Działacz Kultury”. W kwietniu br. decyzją Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego została uhonorowana Złotą Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego.

Benefis, organizowany przez społeczność, będzie okazją do złożenia hołdu tej wyjątkowej osobie, której życiowa droga – naznaczona wojennymi traumami, trudami powojennej tułaczki i latami pracy społecznej – stanowi wzór obywatelskiego zaangażowania i miłości do drugiego człowieka.

W programie wydarzenia przewidziane są występy artystyczne, wspomnienia dawnych podopiecznych, a także uroczyste wręczenie odznaczeń i podziękowań.

red.

powiązane – „Krzyż na dwutysiąclecie Odkupienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kazaniecki na emeryturze

Goleniów. Kierujący od kilka lat Ośrodkiem Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej zwanym „Żółtym Domkiem”, przeszedł na emeryturę.

Opublikowane

w dniu

Mowa o Józefie Kazanieckim – urzędniku samorządowym, historyku amatorze, laureacie tytułu „Goleniowianin Roku”.

red.

powiązane – „Krzyż na dwutysiąclecie Odkupienia”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie