Connect with us

Goleniów

Gmina i Mondi

Goleniów. Gmina Goleniów zawarła porozumienie z firmą Mondi, dotyczące wybudowania w Kliniskach Wielkich nowej drogi dojazdowej do przedsiębiorstwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, nowa droga, która będzie łączyła ulicę Słoneczną ze Szczecińską, umożliwi bezpieczny i sprawniejszy dojazd do firmy Mondi w związku z rozbudową zakładu.
Inwestycja będzie kosztowała ok. 10 milionów złotych, które zostaną w całości pokryte przez firmę Mondi. Mieszkańcy Klinisk nie będą obciążeni dodatkowym ruchem ciężkiego sprzętu, a sam transport będzie sprawniejszy i bezpieczniejszy.

Według ustaleń, inwestor zadeklarował wybudowanie nowej drogi w przeciągu 30 miesięcy od daty podpisania umowy. Ma to być szeroka, 7-metrowa droga, wyposażona w pas pieszo-rowerowy. Po wybudowaniu drogi, firma Mondi przekaże ją Gminie Goleniów.

red.

powiązane – „Rhenus pod Nowogardem”

Goleniów

Modernizacja kanalizacji

Goleniów. Rozpoczęły się prace projektowe, które mają na celu rozwiązanie problemu wylewania się ścieków w okolicy ulicy Szczecińskiej podczas ulewnych deszczów.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, planowana jest budowa nowej tłoczni w okolicach mostu na ul. Szczecińskiej, która umożliwi przepompowywanie ścieków bezpośrednio do oczyszczalni. Dzięki temu przestaną być zalewane ulice: Szczecińska i Nadrzeczna.

red.

powiązane – 'Krzyż bez Chrystusa’

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Krzyż bez Chrystusa

Goleniów. Ktoś zniszczył figurę Chrystusa na krzyżu stojącym przy komendzie Straży Pożarnej.

Opublikowane

w dniu

Do profanacji doszło 16 kwietnia kwadrans przed godz. 23.00. Według nieoficjalnych informacji, kamera monitoringu zainstalowana przy skrzyżowaniu ulic Adersa i Konopnickiej nie zarejestrowała samego zdarzenia, ale uchwyciła mężczyznę oddalającego się w tym czasie z miejsca gdzie stoi krzyż.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Pogodna przebudowana

Goleniów. Wczoraj odbył się odbiór techniczny ulicy Pogodnej w Kliniskach Wielkich po przebudowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zakres inwestycji obejmował wykonanie nawierzchni jezdni z kostki betonowej i kostki betonowej z rozszerzoną fugą wypełnioną kruszywem, wykonanie zjazdów i chodników z kostki betonowej oraz wykonanie kanału technologicznego. Roboty budowlane zrealizowała firma STERN Dawid Chudziak z Żółwiej Błoci. Całość inwestycji kosztowała 1 246 416,65 zł.
Na inwestycję Gmina Goleniów otrzymała dofinansowanie z PROW w wysokości 738 020,00 zł., co stanowi 63,63% środków kwalifikowanych.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie