Connect with us

Aktualności

Fanów ciężkiego rocka w naszym mieście nie brakuje

Prezes Stowarzyszenie Motocyklistów Goleniów, Jacek Szambelan, odniósł się w obszernym liście do zamieszczonego w naszym portalu komentarza Leszka Ozimka na temat festiwalu hard rockowego, który ma się odbyć pod koniec czerwca w GPP.

Opublikowane

w dniu

Szanowny Panie Redaktorze,
odpowiadając na zadane przez Pana pytania w komentarzu aktualnym na portalu goleniowska.com:

1. Budżet festiwalu Rock Hard Ride Free – Gole /iów Rock City 2016 szacujemy na ok. 400 tys. zł i planujemy zbudować go w oparciu o wpływy z biletów i wpłaty sponsorów – firm z Goleniowa i Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego. W zamian za wpłaty oferujemy szereg działań o charakterze promocyjnym:
* umieszczenie nośników promocyjnych (windery lub/i balony lub/i banery) firmy/instytucji w miejscu i czasie imprezy,
* wykonanie banneru lub/i roll-up’u festiwalowego z logo firmy/instytucji,
* umieszczenie logo firmy/instytucji na materiałach promocyjnych wydawanych przez orgnizatora – plakatach, ulotkach i biletach,
* udostępnienie firmie miejsca na umieszczenie strefy firmy/instytucji w reprezentacyjnych miejscach imprezy wraz z umieszczeniem materiałów promocyjnych (namiot lub/i bramę dmuchaną lub/i balony lub/i windery),
* wielokrotne umieszczanie komunikatów na portalu społecznościowym Facebook wraz z logo firmy/instytucji, że na festiwal zaprasza firma/instytucja,
* informowanie w przekazach medialnych, że na festiwal zaprasza firma/instytucja,
* przekazanie firmie/instytucji określonej puli dwudniowych biletów wstępu na festiwal.

2. Zaangażowanie spółek i instytucji gminnych w organizację festiwalu wygląda następująco:
* Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. o.o. – wstępne zainteresowanie prezesa zarządu wsparciem barterowym, polegającym na zapewnieniu uczestnikom festiwalu bezpłatnej wody pitnej, w ramach promocji goleniowskiej „kranówki”;
* Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Goleniowie Sp. z o.o. – podpisana umowa w zakresie jak w pkt. 1 i przekazane środki na konto Stowarzyszenia w wysokości 3 tys. zł brutto, w całości przeznaczone na pokrycie kosztów zaliczki dla zespołu Saxon; cel spółki: ocieplenie wizerunku poprzez zaangażowanie w miejskie inicjatywy kulturalne;
* Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. – złożone pismo z propozycją współpracy barterowej, na tym etapie bez odzewu ze strony spółki;
* Goleniowski Dom Kultury – wsparcie na poziomie organizacyjnym oraz planowane wsparcie barterowe (udostępnienie małej sceny, ogrodzenia itp.) w zamian za świadczenia opisane w pkt. 1.

3. Zaangażowanie Gminy Goleniów w organizację festiwalu polega na udzieleniu pożyczki w wysokości 40 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia. Cała kwota została przeznaczona na pokrycie kosztów zaliczki dla zespołu Saxon.

4. Zaangażowanie Województwa Zachodniopomorskiego w organizację festiwalu opiewa na kwotę 10 tys. zł brutto i reguluje je umowa o charakterze jak w pkt. 1. Cała kwota zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów zaliczek dla przyszłych, nieogłoszonych jeszcze zespołów. Województwo Zachodniopomorskie najprawdopodobniej zorganizuje na terenie festiwalu strefę, w której promować będzie wydarzenia kulturalne i produkty turystyczne Pomorza Zachodniego (np. Festiwal Słowian i Wikingów).

5. Zaangażowanie firm z Goleniowskiego Parku Przemysłowego – nie jestem upoważniony do ujawniania informacji na temat charakteru i wysokości wsparcia udzielanego Stowarzyszeniu od przedsiębiorstw prywatnych. Są to indywidualne decyzje przedsiębiorców i w tym przypadku zaspokojenie Pańskiej ciekawości może się odbyć wyłącznie w drodze kontaktów indywidualnych z nimi.

6. Nie rozumiem Pańskiego komentarza nt. znajomości doradcy burmistrza ds. GPP z marszałkiem województwa, ani ich preferencji muzycznych. Wiem natomiast, że fanów ciężkiego rocka w naszym mieście nie brakuje. Znajdzie ich Pan również w redakcji Gazety Goleniowskiej.

Łącząc wyrazy szacunku
Prezes Zarządu
Jacek Szambelan

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie