Connect with us

Nowogard

Dachowanie pod Nowogardem

NOWOGARD. W pobliżu miejscowości Orzechowo doszło dzisiaj późnym popołudniem do bardzo groźnie wyglądającej kraksy.

Opublikowane

w dniu

29-letnia kobieta, kierująca osobowym nissanem almerą, nieco po godz. 16 prawdopodobnie „złapała” pobocze i co za tym idzie kontrolę nad pojazdem, co skończyło się dachowaniem. Samochód jest mocno zniszczony, pięciu osobom nim podróżującym, w tym trójce dzieci w wieku od 4 do 9 lat, udało się na szczęście uniknąć poważniejszych obrażeń, wszystkie zostały jednak przewiezione do szpitala na obserwację. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy najmocniej poszkodowany jest 9-letni chłopiec, który odniósł uraz oka.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Nowogard

Więcej dla pracowników szkół

Nowogard. Burmistrz oficjalnie zapowiedział, że od 1 lutego br. podwyżki otrzymają pracownicy szkół, dla których organem prowadzącym jest gmina Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, ustalenia takie zapadły podczas spotkania z dyrektorami placówek, a wynika z nich, że nie będące nauczycielami osoby, zatrudnione w oświacie (personel administracyjny, sprzątaczki, konserwatorzy etc.) otrzymają obowiązującą od 1 lutego podwyżkę w wysokości 600 zł w przeliczeniu na jeden pełny etat. Ponadto przegłosowano, że wskaźnik dodatku motywacyjnego dla nauczycieli zwiększony zostanie do 10%. W tym przypadku potrzebna będzie jeszcze uchwała rady miejskiej.
Gmina Nowogard jest organem prowadzącym dla trzech przedszkoli, dziesięciu szkół podstawowych i Liceum Ogólnokształcącego nr 2.

red.

powiązane – „Koniec karnawału – zaczyna się Wielki Post”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

„Brązowa Szkoła”

Nowogard. LO nr 2 z tytułem „Brązowej Szkoły”.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, szkoła dobrze wypadła w rankingu najlepszych polskich szkół średnich. Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Nowogardzie, którego dyrektorem jest Leszek Becela, w tegorocznej, 26. już edycji zestawienia w kategorii liceów zajęła 21. miejsce w województwie (awans o 5 miejsc w stosunku do poprzedniego nowotowania) oraz 812. w kraju (awans z 887. pozycji), uzyskując tym samym tytuł „Brązowej szkoły”.

red.

powiązane – „Koniec karnawału – zaczyna się Wielki Post”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

„LAURY CISOWE” z Anną Marią

Nowogard. 2 lutego w Nowogardzkim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień honorowych „LAUR CISOWY” za lata 2020, 2021, 2022 i 2023.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, ze względu na restrykcje związane z pandemią Covid-19 w poprzednich latach wyróżnienie nie było wręczane. Kapituła w wyniku głosowania postanowiła przyznać wyróżnienia:

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA: Panu Sebastianowi Furmańczykowi, Pani Anecie Wysoszyńskiej, Klubowi Motorowemu „Cisy”, Pani Katarzynie Górniackiej, Panu Krzysztofowi Spórowi, Panu Andrzejowi Buragasowi.

Honorowe wyróżnienie w kategorii ZŁOTY LAUR CISOWY przyznano firmie NOWO-GLAS, natomiast SPECJALNY LAUR CISOWY przyznano FIRMIE AUTONEUM POLAND SPÓŁKA Z O.O. ZAKŁAD NOWOGARD.

Po części oficjalnej wystąpiła Anna Maria Jopek.

red.

powiązane – „Rhenus pod Nowogardem”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie