Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Goleniów

Burmistrz na zwolnieniu o strajku kobiet?

Goleniów, Stepnica. Kilkuset protestujących przeszło wczoraj wieczorem ulicami Goleniowa.

Opublikowane

w dniu

Były to w zdecydowanej większości bardzo młode kobiety, manifestujące pod hasłem „Strajku Kobiet” z powodu decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niedopuszczalności aborcji eugenicznej – choć przeważały wulgarne hasła i napisy skierowane przeciw rządzącej partii i Kościołowi. Znacznie mniejsza grupa protestowała pod tymi samymi hasłami w Stepnicy.

Wczorajszy protest w Goleniowie zrelacjonował nawet na swoim prywatnym (ale finansowanym hojnie przez wszystkich gminnych podatników, a redagowanym osobiście przez Krupowicza za pomocą kilku dobrze opłacanych urzędników z tzw. wydziału propagandy) profilu na FB „Robert Krupowicz – Twój burmistrz Goleniowa”… Robert Krupowicz. Chociaż oficjalnie jest od kilku miesięcy na zwolnieniu lekarskim, wybrał się na tę manifestację, przekazał pisemną relację i ją nawet sfilmował!. No, chyba, że to tylko samowolna nadgorliwość członków „wydziału propagandy”, którzy ostatnio – pod nieobecność pryncypała – nudzą się i nie wiedzą co robić, kogo słuchać i co pisać by uzasadnić jakoś swoje wynagrodzenia. Ciekawe kto teraz dowodzi „wydziałem propagandy Krupowicza”? – p.o. burmistrza, drugi wiceburmistrz?

W każdym razie skoro relacja jest niepodpisana to idzie na konto chorującego Krupowicza: „Nie wdając się w wielkie liczenie, dzisiejszy przemarsz związany z niedawnym orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego na temat konstytucyjnych zapisów w sprawie aborcji, zgromadził około tysiąca osób. Przeważnie młodych, głównie kobiet.
Manifestantki i manifestanci przeszli ulicami Konstytucji 3 Maja, Barnima i Kościuszki, kończąc przemarsz na Plantach. Wznoszone okrzyki adresowane były głównie do rządzącej partii. „J…ać PiS!” i „Trzeba było nas nie wk…wiać!” słychać było najczęściej. Zgromadzenie zyskało dużo sympatii obserwatorów. Kierowcy, którzy nie mogąc jechać stali w korkach, cierpliwie znosili niedogodność, klaksonami dając wyraz poparcia, a nie zniecierpliwienia. Policjanci zabezpieczali trasę przejścia manifestantów, nie próbując w żaden sposób interweniować”.

red.

powiązane – „Krupowicz na chorobowym o Lipowej”

Goleniów

Koncepcja nowego domu kultury na półkę

Goleniów. Burmistrz odrzucił koncepcję budowy nowego domu kultury w wersji zaprponowanej ostatnio przez firmę COZA Architektura z Sieradza.

Opublikowane

w dniu

Według niej nowy dom kultury przy ul. Słowackiego miałby kosztować gminnych podatników ok. 100 mln zł. Podczas wczorajszej sesji rady miejskiej burmistrz Robert Krupowicz zapowiedział, że jego zdaniem to projekt nierealny i za drogi, a przy tym oparty o swoisty „koncert życzeń” tzw. gminnego środowiska kultury – dlatego nie będzie przez niego kontunowany. Mogą to jego zdaniem zrobić na swoją odpowiedzialność sami radni, jeżeli wprowadzą go do przyszłorocznego budżetu. Tym samym opracowana za bliko 300 tys. zł koncepcja pójdzie na przysłowiową półkę. Zdaniem burmistrza za ten projekt i wydatki z nim związane odpowiadają radni, którzy na wniosek radnych z Koalicji Samorządowej wprowadzili jego opracowanie do tegorocznego budżetu gminy. Sam jest nadal przywiązany do koncepcji budowy centrum kultury jako sali widowiskowej, połączonej ze szkołą SP-1 przy ul Kilińskiego, przystosowaną do roli domu kultury.

Radni z Koalicji Samorządowej ripostowali twierdząc, że taka droga koncepcja to wynik celowo złego opracowania warunków przetargowych, które nie zawiarały m.in. ograniczenia finansowego projektu. To tak, jakby burmistrzowi zależało na zdyskredytowaniu wyników przetargu, by powstała w jego wyniku koncepcja nie mógła być zrealizowany. A to ich zdaniem oznacza, że mamy walący się GDK i w persektywie najbliższych lat brak szans na powstanie nowego, za co odpowiada burmistrz.

red.

powiązane – „Koncepcja mało realna”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Goleniowski Klaster Energii Odnawialnej

Goleniów. Rada Miejska wyraziła wczoraj zgodę utworzenie gminnego klastra energetycznego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Klaster energetyczny jest odpowiedzią władz gminy na wysokie ceny energii. To inicjatywa, która ma budować lokalny system energetyczny i docelowo bezpieczeństwo energetyczne regionu – mówi zastępca burmistrza Tomasz Banach. – Klaster stanowi podmiot znacznie silniejszy, ponieważ jego celem jest osiągnięcie przez partnerów rezultatów, które byłyby niemożliwe lub trudniejsze do uzyskania przy samodzielnej działalności – dodaje.

Koordynatorem klastra będzie gmina Goleniów, a członkami gminne spółki i instytucje: GWiK, PEC, PGK, GTBS, Goleniowski Dom Kultury i goleniowska biblioteka.
W dalszej kolejności klaster będzie rozszerzony o lokalnych przedsiębiorców produkujących energię, jak i podmioty odbierające energię – i.in. na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego.

Istnienie klastra energetycznego pozwoli również pozyskiwać unijne fundusze środki na odnawialne źródła energii.

red.

powiązane – „Klaster energetyczny”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Gmina dopłaci do rachunków za wodę?

Goleniów. Zdaniem burmistrza, „Goleniowskim Wodociągom i Kanalizacji” grozi bankructwo.

Opublikowane

w dniu

Robert Krupowicz mówł o tym na dzisiejszej sesji rady miejskiej. To wynik obowiązywania taryfy, która nie uwzględnia drastycznego wzrostu cen energii elektrycznej i inflacji. Mimo, że spółka już dawno wniosła o zmianę taryfy, „Wody Polskie” jako regulator rynku jej dotychczas nie rozpatrzyły. Zatem aktualne opłaty za wodę i ścieki ponoszone przez mieszkańców i firmy, nie zapewniają zwrotu kosztów tych usług. Według burmistrza Krupowicza gmina liczy się z tym, że będzie musiała dołacić spółce ok.11 mln zł, by w gminie woda płynęła z kranów, a ścieki były odbierane. Mówił też o systemowym rozwiązaniu problemu, którym mogą być dopłaty do ceny wody i ścieków dla mieszkńców, które poniesie gmina.

Jak podał wcześniej skarbnik gminy, roczne zużycie energii elektrycznej przez gminne jednostki to ok. 9,4 GWh z czego najwięcej przypada na GWiK – 48%. Pozostałe to:

Oświetlenie uliczne i parkowe – 17%
Gminne jednostki budżetowe – 16%
PEC – 15%
PGK – 3%
GTBS – 1%

red.

powiązane – „Kolejne centrum logistyczne Panattoni”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie