Connect with us

Goleniów

Bojkotowanie jest skandaliczne

Goleniów. Komentując bojkot obrad rady miejskiej, oświadczenie w imieniu mieszkańców ulicy Grenadierów wydała Irena Henkelman.

Opublikowane

w dniu

„Bojkotowanie prac Rady Miejskiej w Goleniowie jest skandaliczne, i nie powinno mieć miejsca.

My mieszkańcy oczekujemy rozwiązania istniejącego problemu komunikacyjnego już od wielu lat. Jesteśmy oburzeni brakiem odbycia się nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Goleniowie w dniu 15 16 i 19 stycznia br. na której miał być procedowany projekt budżetu na rok 2021 ze zmianami dotyczącymi tak ważnych dla nas rozwiązań, budowy ulicy Metalowej. W dniu 15,16,19 stycznia 2021 nie odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Goleniowie, przez bojkot grupy radnych, brak kworum, czy to ma oznaczać koniec demokracji w naszej gminie ? takimi praktykami jesteśmy oburzeni, radni są zobowiązani respektować obowiązujące przepisy ale przede wszystkim nie zawieść naszego zaufania.
Ani w roku 2019 (uchwalanie budżetu na rok 2020 )ani w roku 2020 (nie uchwalono budżetu ) wybrany Burmistrz jak i Radni Rady Miejskiej w Goleniowie, nie respektując złożonych rot ślubowań tj. przysięgi dbałości o dobro gminy oraz o dobro i pomyślność mieszkańców nie doszli do porozumienia, a to zrodziło poważny konflikt, który znowu nas mieszkańców stawia w sytuacji nieakceptowalnej. Dość mamy zmagań o normalność a teraz nowy problem ze współpracą na linii organ wykonawczy a opozycja. Bojkot prac Rady Miejskiej w Goleniowie przez grupę Radnych nie rokuje dobrze, to jest kolejny dowód na destabilizację całej gminy z wszelkimi tego konsekwencjami.
My mieszkańcy ulicy Grenadierów apelujemy o rozsądek urzędników publicznych zarówno po stronie egzekutywy jak i Rady Miejskiej w Goleniowie oraz o respektowanie złożonej roty ślubowania w którym Radny zobowiązał się obowiązki Radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców .
Czekamy na rozwiązanie problemu komunikacyjnego od 10 lat nie interesuje nas walka polityczna, ale rzetelne wypełnianie przez osoby publiczne sprawowanych funkcji, w tym wykonanie zagwarantowanej nam inwestycji z roku 2017, tj. budowy łącznika od ul. Nowogardzkiej do ul. Metalowej w roku 2021.
Widać najlepszym sposobem walki z układem zamkniętym jest stworzenie własnego, jeszcze bardziej zamkniętego układu.”

red.

powiązane – „Zielone światło dla Metalowej”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie