Connect with us

Goleniów

Bibliotekarz Roku z Goleniowa

Goleniów. Zachodniopomorskim Bibliotekarzem Roku 2022 została JOLANTA MIĘKUS z Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Lauretka pracuje w bibliotece od ponad 7 lat. Jej dokonania to m.in:

🔸Jest autorem scenariusza przedstawienia pt. „Mol książkowy i Baśnie Braci Grimm” , które wystawiła ze współpracownikami biblioteki. Spektakl, który w ciągu miesiąca obejrzało ponad 600 dzieci z powiatu goleniowskiego.
🔸Aby zmienić biblioteczny balkon w zieloną czytelnię, napisała wniosek o grant w programie Fundacji Santander „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”
🔸 Jej autorski scenariusz zajęć bibliotecznych z LEGO® zwyciężył w konkursie Stowarzyszenia LABIB „Baw się dobrze, czyli klocki LEGO w bibliotece”, a nagroda, tj. zestaw klocków LEGO®, pozwoliła rozszerzyć ofertę biblioteki .
🔸Pozyskała bezpłatnie od firmy Mentor – podłogę interaktywną SMART FLOOR, co pozwoliło urozmaicić zajęcia prowadzone z dziećmi w okresie wakacji.
🔸Prowadzi autorskie lekcje z robotyki i programowania „Robota dla robota”, które wspierając edukację informatyczną dzieci z całego powiatu (programowanie oparte na Scratch 3.0), pokazują im też, że biblioteka jest miejscem nowoczesnym i ciekawym.
🔸Nauczyła się języka migowego w zakresie podstawowym i zdała egzamin państwowy. Miało to na celu ułatwienie dostępń do oferty biblioteki szerszemu gronu odbiorców.
Więcej informacji możemy przeczytać tutaj 👉https://tiny.pl/w6pvr
Oficjalne ogłoszenie wyniku XIV Konkursu im. Stanisława Badonia o Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i wręczanie nagrody głównej i wyróżnień nastąpi podczas Inauguracji Zachodniopomorskiego Tygodnia Bibliotek, 5 maja 2023 w sali im. Zbigniewa Herberta w Książnicy Pomorskiej.

red.

powiązane – „Mobilny Punkt Odbioru w Goleniowie”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie