Connect with us

Goleniów

Bez budżetu, opozycja podzielona

Goleniów. 10 głosów „za” i 10 „przeciw” padło dzisiaj podczas sesji rady miejskiej w głosowaniu nad projektem budżetu na rok 2021.

Opublikowane

w dniu

Ponieważ obecnych było 20 radnych zabrakło wymaganej większości. Wcześniej większość radnych przegłosowała wszystkie autopoprawki burmistrza do budżetu – zdecydował o tym głos radnego Krzysztofa Zajko, który wsparł osłabiony nieobecnością radnego Maksyma klub radnych popierających burmistrza.

Radni Kuszyński i Zajko oświadczyli, że nie chcą by ich nazywać opozycją, bo są radnymi niezależnymi. Natomiast radna Muszyńska w imieniu czteroosobowego klubu „PiS i Niezależni” proponowała radnym, by odłożyć głosowanie nad budżetem do dnia 3 lutego, kiedy jest spodziewany powrót burmistrza Krupowicza do pracy. Radni jednak odrzucili ten wniosek.

Postawa radnego Zajko, oraz głosowanie nad wnioskiem radnej Muszyńskiej pokazuje, że tzw. „opozycja” w radzie nie jest formacja stałą, a doraźną – w zależności od tematu głosowania raz ma większość, raz jej nie ma.

red.

powiązane – „Opozycja rządzi?”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie