Connect with us

Nowogard

22 grudnia głosowanie

Nowogard. 22 grudnia w porządku obrad zgromadzenia delegatów Celowego Związku Gmin R-XXI znajduje się projekt uchwały o przystąpienia gminy Goleniów do tego związku.

Opublikowane

w dniu

Sprawa wydaje się przesadzona, mimo że dopiero jutro uchwałę w tej sprawie radni mają głosować na sesji rady miejskiej. Tydzień temu wizytowali zakład R-XXI w Słajsinie, zapoznając się tam zarówno z instalacja, cenami jak i zasadami działania związku, którego głównym celem jest Jeżeli obie uchwały zostaną zaakceptowane, to gmina Goleniów będzie 28 członkiem do CZG R-XXI od 1 stycznia 2021.

Celowy Związek Gmin R-XXI  prowadzi instalację przetwarzania odpadów komunalnych dla 27 gmin województwa zachodniopomorskiego. Misją CZG R-XXI jest ochrona środowiska poprzez zagospodarowanie odpadów komunalny w sposób racjonalny, optymalny i zgodny z prawem. Moc przerobowa instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów wynosi 120 000 mg/rok, co zapewnia zagospodarowanie strumienia odpadów kierowanego z regionu do instalacji. Instalacja znajduje się w Regionalnym Zakładzie Gospodarowania Odpadami w miejscowości Słajsino, gm. Nowogard. Powierzchnia całego terenu Zakładu wynosi 18,6 ha. Zadaniem Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami jest odbiór, przetworzenie/odzysk i unieszkodliwienie dowożonych odpadów komunalnych z terenów gmin należących do Celowego Związku Gmin R-XXI.

red.

powiązane – „Zielone światło dla lokalnych spalarni”

Nowogard

Nowe biuro poselskie

Nowogard. W czwartek, 25 listopada otwarto nowogardzkie biuro poselskie posła Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz byłego wicemarszałka naszego województwa Jarosława Rzepy.

Opublikowane

w dniu

Mieści się na pierwszym piętrze budynku po hotelu Cisy przy placu Wolności, a wstęgę w jego drzwiach przecinali między innymi wiceprezes PSL Dariusz Klimczak, starosta Tomasz Stanisławski, wicestarosta Tomasz Kulinicz i inni zaproszeni goście.

red.

powiązane – „Jednym głosem w sprawie zachodniej obwodnicy Szczecina”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Spotkanie w sprawie „Pomorzanina”

Nowogard. W najbliższy poniedziałek zawodnicy i działacze spotkają się w sprawie sytuacji w LKS „Pomorzanin” Nowogard.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z bieżącą sytuacją, jaka ma miejsce w Ludowym Klubie Sportowym „Pomorzanin” Nowogard, spotkanie zawodników klubu oraz zarządu przy współudziale burmistrza oraz radnego rady miejskiej w Nowogardzie Marcina Wolnego, odbędzie się w poniedziałek 29 listopada br. o godzinie 17:00 w sali obrad RM w nowogardzkim Ratuszu.

red.

powiązane – „Pawlak za Nieradkę”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Sezon na podwyżki rozpoczęty

Nowogard. Na ubiegłotygodniowej sesji radni podnieśli zarobki burmistrzowi Czapli do kwoty 12 773 zł brutto miesięcznie. To pierwsza z takich podwyżek w naszym powiecie. W tym tygodniu zrobią to jeszcze radni w Goleniowie, Stepnicy, Przybiernowie i Maszewie.

Opublikowane

w dniu

Możliwość zmiany wysokości zarobków burmistrzów i wójtów jest wynikiem uchwały Sejmu RP z 17 września br. w sprawie wynagrodznenia osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe i w samorządach. Przewiduje ona generalnie możliwość podniesienia zarobków na wspomnianych stanowiskach.

Jak nam powiedziała przewodnicząca rady miejskiej Jowita Pawlak, w przełożeniu na gminę Nowogard na nowo ustalone wynagrodzenie zasadnicze burmistrza będzie wyższe od dotychczasowego i wyniesie 8 344 zł, a dodatek funkcyjny 2760 zł – bez dodatku specjalnego. Wraz z dodatkiem za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenie zasadniczego, daje to teraz w sumie zarobki burmistrza w kwocie 12 773 zł miesięcznie brutto – z wyrównaniem od 1.08.2021 r

red.

powiązane – „O ile więcej będzie zarabiał burmistrz?”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie