Connect with us

Powiat

1,5 mln zł dla jednej parafii

Powiat. Wszystkie gminy naszego powiatu otrzymały dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj ogłoszone zostały wyniki naboru. I tak gmina Maszewo otrzymała dofinansowanie na trzy zabytki, gminy Stepnica, Przybiernow i Osina na dwa, a gminy Goleniów i Nowogard na jeden. W sumie gminy z naszego powiatu otrzymały w tym rozdaniu programu ponad 5,5 mln zł.

Co ciekawe największym beneficjentem tego rozdania jest… parafia pod wezwaniem Chrystusa Króla w Żarnowie, prowadzona przez znanego w Goleniowie kapłana – księdza Piotra Dzedzeja. Ponieważ obejmuje ona trzy kościoły filialne (Żarnowo, Rzystnowo, Koniewo) leżące na terenie trzech gmin (Stepnica, Przybiernów, Wolin), otrzymała w sumie prawie 1,5 mln zł dofinansowania (czyli blisko 1/4 całości środków na nasz powiat) – 1 mln zł na kościół w Żarnowie i 500 tys zł na kościół w Rzystnowie.

W sumie gminy z naszego powiatu otrzymały w tym rozdaniu programu ponad 5,5 mln zł:

Gmina Maszewo – Remont dachu na budynku przy ul. Plac Wolności 1 w Maszewie 392 000,00 zł,
Gmina Maszewo – Remont dachu kamiennicy przy ul. Jedności Narodowej 20 w Maszewie wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej 490 000,00 zł,
Gmina Maszewo – Renowacja elewacji budynku w Maszewie przy ul. Kościuszki 25. 147 000,00 zł.

Gmina Przybiernów – Remont Kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Łoźnicy 490 000,00 zł
Gmina Przybiernów – Remont Kościoła filialnego Pw. Św. Stanisława Kostki w Rzystnowie 500 000,00 zł.

Gmina Osina – Modernizacja zabytkowego cmentarza komunalnego w Osinie 352 800,00 zł
Gmina Osina – Remont kościoła zabytkowego pw. Św. Stanisława Kostki w Kościuszkach 470 400,00 zł

Gmina Stepnica – Konserwacja, restauracja i zabezpieczenie witraży kościoła pw. Chrystusa Króla w Żarnowie 499 000,00 zł
Gmina Stepnica – Wymiana poszycia dachowego i remont więźby dachowej kościoła parafialnego p.w. Chrystusa Króla w Żarnowie 499 000,00 zł

Gmina Nowogard – Konserwacja i renowacja murów obronnych w Nowogardzie 343 000,00 zł

Gmina Goleniów – Remont i konserwacja kościoła filialnego w Stawnie 1 259 906,81 zł

Rządowy Program Odbudowy Zabytków jest to Program, który wesprze samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych. 4 808 projektów otrzymało łącznie ponad 2,5 mld zł dofinansowania z tego programu.

red.

powiązane – „Wyniki matur”

Powiat

Boże Ciało

Powiat. Jutro uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO.

Opublikowane

w dniu

Ulicami miast i wsi naszego powiatu przejdą tradycyjne procesje z Najświętszym Sakramentem.

W tym roku w parafii pw. Św. Katarzyny w Goleniowie procesja będzie krótsza i przejdzie inną trasą niż dotychczas – z powodu remontu ul. Puszkina. Tegoroczna trasa prowadzi z kościoła do ołtarza przy „Pierogarni Aldony”, dalej ul. Barnima w dół do drugiego ołtarza przy ul. Kościuszki, następnie do trzeciego ołtrza przy pomniku Rotmistrza Pileckiego. Ostatni ołtarz przy kościele.

red.

powiązane – „Nowe przystanki i biletomaty”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Komendant z nominacją

Powiat. Dzisiaj mł. insp. Sławomir Daszkiewicz objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, nominację nowemu komendantowi (stoi z prawej) wręczył zastępca komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Robert Sielski, poprzedni komendant goleniowskiej Policji.
Daszkiewicz był p.o. komendanta w Goleniowie od ponad 2 miesięcy.

red.

powiązane – „Policyjne awanse”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Nowe przystanki i biletomaty

Powiat. Przystanki kolejowe Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej Szczecin Żydowce i Trzebusz gotowe dla podróżnych, pierwsi pasażerowie będą mogli z nich korzystać od 9 czerwca. Zakupiono też 44 biletomaty – 5 z nich będzie w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, kolejny przystanek Szczecin Dunikowo będzie dostępny dla pasażerów od 28 czerwca, a na przystanku Szczecin Łasztownia pierwszy pociąg zatrzyma się 16 lipca (patrz mapka obok)

Biletomaty (zdjęcie obok) dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej zostaną zainstalowane na stacjach i przystankach, tworzących system kolejowych przewozów aglomeracyjnych.
Kupna sprzętu dokonało Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Do końca czerwca biletomaty zostaną ustawione w wybranych lokalizacjach. Za ich pośrednictwem będzie można kupić miesięczny bilet metropolitalny, który oprócz przejazdów koleją umożliwi również korzystanie z komunikacji publicznej w miastach obsługiwanych przez SKM. Ma być to wstęp do pełnej integracji biletowej w gminach tworzących Szczeciński Obszar Metropolitalny.

Biletomaty będą wszystkie jednakowe, będą też pracowały w oparciu o jeden system operacyjny. Biletomaty zostały już zakupione i są testowane. Najwięcej, bo 29, będzie w Szczecinie, dwa w Policach, pięć w Goleniowie, jeden w Stargardzie. W gminie Stargard również jeden, po trzy w Kobylance oraz w Gryfinie.

Najdroższy bilet miesięczny w cenie 290 zł umożliwi przejazd koleją i komunikacją miejską we wszystkich miastach i gminach obsługiwanych przez SKM.

Szczecińska Kolej Metropolitalna ma połączyć Szczecin z Gryfinem, Stargardem, Goleniowem i Policami. Do tej ostatniej miejscowości przywrócenie ruchu pasażerskiego jest planowane na połowę 2026 roku.

red.

powiązane – „Karty rozdane, czas na rozgrywkę”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie